Dersu Uzala: Blog about Dersu Uzala and V. Arsenyev.

wt
10
Cze '08

Exposition

The exposition about Dersu one more time.
I jeszcze raz – w pełni – ekspozycja na temat Dersu w kinie Panorama w Chorzowie. Klikając na niektóre zdjęcia można pobrać opisy. Zobaczcie…

exposition

Możliwość komentowania Exposition została wyłączona

wt
3
Cze '08

Podsumowanie

Każdy kto widział (ten) film Kurosawy dobrze pamięta scenę, w której Arsenjew i Dersu badając okolice jeziora Hanka zostali zaskoczeni przez załamanie się pogody. Wiatr zatarł ślady i Dersu był bezradny. Arsenjew wtedy wierzył, że wyratuje ich kompas, lecz gdziekolwiek się udali była woda.

Dziś, sto lat później, mkniemy superszybkimi autami po wielopasmowych autostradach kierowani przez nawigację komputerową. Tylko szaleńcy udają się na bezdroża Azji z kompasem w ręku.

Festiwal Bezdroża Azji to impreza dla swego rodzaju szaleńców, zapaleńców, których nie tak łatwo ściągnąć. Trzeba się przyznać… pobłądziliśmy trochę. Cóż, kroczenie bezdrożami to przecież najczęściej… błądzenie.

Ważne jednak, że festiwal skończył się fenomenalnym koncertem Sainkho i Gendosa. Było to wydarzenie jedyne w swoim rodzaju. Ona dała nam pokaz egzystencjalnego śpiewu. Był tam seks, płacz, krzyk, śmiech, rozpacz. Łatwiej powiedzieć czego nie było – nudy. On wprowadził nas w transowy klimat. Jaśniały nad nami gwiazdy. Zapomnieliśmy o całym świecie. Na płytach ta muzyka nie zawsze się sprawdza. Tam, na koncercie w planetarium była… Po prostu brak mi słów. Kto nie był niech żałuje.

Kilka zdjęć z koncertu

Możliwość komentowania Podsumowanie została wyłączona